Реєстрація / Вхід

Нові волонтерські ініціативи та американські соціальні технології для реабілітації молодих інвалідів

Зустріч Миколи Леонідовича Авраменка з комендантом та завідувачем медичної частини Ірпінського військового госпіталю.

Микола Леонідович Авраменко, директор Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, має багаторічний досвід роботи в медичній сфері, кандидат медичних наук, заслужений лікар України. Довгорічну діяльність він присвятив становленню та розвитку нового напрямку соціального захисту – сфері професійної реабілітації інвалідів України.

Співпраця з проектом «Навчальні програми професійного зростання» надала мені можливість фахового спілкування з іноземними колегами, всебічно опанувати досвід соціальної реабілітації осіб з інвалідністю різних вікових груп

Після участі у 2014 році у програмі «Сучасні методи реабілітації дітей-інвалідів» проекту «Навчальні програми професійного зростання» у Миколи Леонідовича з’явилася можливість порівняти та проаналізувати різні підходи до соціальної та професійної реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю. Адаптація діючих в США моделей реабілітації дозволила по новому розглянути процес надання послуг незахищеним категоріям населення та впровадити дієві зміни щодо вдосконалення процесу професійної орієнтації та реабілітації дітей та молоді з інвалідністю.
Поряд з цим завдяки проекту «Навчальні програми професійного зростання» Микола Леонідович мав можливість поглибити свої знання з історії виникнення та діяльності волонтерського руху, що дозволило йому розширити та активізувати волонтерський рух в Центрі.

Починаючи з жовтня 2014 року Центр здійснює постійну благодійну акцію «Допоможи пораненим героям АТО!». Микола Леонідович разом із слухачами Центру відвідує Головний військово-медичний клінічний центр Міністерства оборони України «Головний військовий клінічний госпіталь» (м. Київ) та організовує благодійну допомогу для поранених бійців, які перебувають на лікуванні в Ірпіньському військовому госпіталі (м.Ірпінь, Київська область). Пораненим бійцям передаються творчі роботи слухачів Центру.

IMG_8321

Наступним етапом втілення набутого досвіду стала співпраця з Вишгородською районною організацією Червоного хреста України (Київська область). Метою цієї співпраці стало проведення на базі Центру медико-соціальних, профілактичних та освітніх програм серед населення Вишгородського району та дітей переселенців з зони АТО.

У процесі професійної реабілітації дедалі більшого значення набуває оволодіння новими соціальними технологіями. Однією з таких технологій є соціокультурна реабілітація дітей та молоді з інвалідністю.
За підтримки проекту «Навчальні програми професійного зростання» Микола Леонідович планує акцентувати та розширити напрямок соціокультурної реабілітації, який стане комплексом заходів, спрямованих на створення або поновлення механізмів, що сприяють постійному внутрішньому зростанню, розвитку, і, в цілому, відновленню культурного статусу інваліда як особи.

«Співпраця з проектом «Навчальні програми професійного зростання» принесла мені цінний досвід,- говорить директор Центру. – Отримані знання значно розширили мою уяву щодо багатогранності реабілітаційного процесу та дозволили дійти до висновку, що дієві результати цієї діяльності неможливі без постійного вдосконалення моделей реабілітації та адаптації міжнародного досвіду в Україні».

.